اگر شما یک دانش آموز هستید یا یک دانشجو یا حتی کسی که همیشه در طول زندگی به دنبال آموختن هست مطمئنآ وقت زیادی را برای جستجو در اینترنت می گذرانید. حدودآ یکماه است که من دانشجوی تحصیلات تکمیلی شده ام و در این مدت حتی یک کتاب هم نخریده ام ، معمولآ وظیفه ما جستجو در اینترنت هست ، اما اینترنت دنیای وسیعی میباشد و به راحتی میتوانید فراموش کنید از کدام صفحه بازدید کرده اید یا کدام صفحه را قصد داشتید ببینید .

زمانی برروی صفحه کامپیوتر شما 20 پنجره باز میباشد با مطالبی با موضوعات یکسان و شما دارید سعی میکنید درباره اون موضوع مشخص اطلاعات مناسبی را کسب کنید. اینکه یک فایل داشته باشید و همه مطالب مهم وصفحات مهم رو داخل آن بریزید میتواند واقعآ مفید باشد و کمکتان کند تا اینکه بعدآ با سر فرصت همه آنها را بخوانید و از آنها استفاده کنید.

من زمان زیادی بود که دنبال همچین ابزاری میگشتم و در نهایت mini mammoth chrome extension رو پیدا کردم.

شروع کار :

ابزار mini mammoth یک قابلیت اضافه شده توسط mammoth به برنامه chrome میباشد . این ابزار یک قابلیت اضافه شده است مثل تمام ابزارهای نسل جدید مثل برنامه evernote web clipper بر روی استروئیدها. مطمئنآ شما میتوانید ابزار evernote notebooks خود را وارد mammoth کنید . این برنامه یک اکانت رایگان با حجم 5 گیگابایت برای ذخیره کردن مطالب در اختیار شما میگذارد.

شما میتوانید یک بار این قابلیت اضافه شده را دانلود کرده ورویآیکون مورد نظر کلیک کرده تا نوار ابزار ظاهر شود و از شما خواسته میشود که برای ابزار mammoth ثبت نام (sing up) کنید. شما فقط باید روی گزینه sing up on mammoth کلیک کرده و شروع کنید . بکبار این ابزار راه اندازی میشود وشما دوباره بایدنوار ابزار sidebsr رو بر روی صفحه ظاهر نمایید که برای انجام اینکار یا میتوانید برروی دکمه ای که در قسمت extension کلیک کرده یا دکمه های’shift+ M” برروی صفحه کیبوردتان را بزنید.

Chrome

یک Board ایجاد کنید و نتایج جست و جو را در آن ذخیره کنید

برای ذخیره کرده مطالبی که جستجو کرده اید میتوانید در MAMMOTH یک فایل BOARD ایجاد کرده و فایل های متنی و ویدیوها و لینک ها یا عکس ها رو در آن ذخیره کنید.

Chrome

زمانی که شما نوار ابزار sidebar رو د رصفحه اجرا میکنید میتوانید مشاهده کنید که دو فایل board به صورت پیش فرض برای شما ایجاد شده است . و همچنین برای ایجاد board جدید میتوانید برروید دکمه ‘+’ که در کنارSEARCHBAR قرار دارد کلیک کنید واینگونه میتوانید یک board جدید داشته باشید .

و الان میتوانید یک فایل canvan خالی ببینید که میتوانید از ان برای ذخیره کردن فایل های خود استفاده کنید.

از اینجا به بعد است که میتوانید کارهای جالبی انجام دهید

قسمتهایی از یک متن رو انتخاب کرده و روی آن کلیک کرده و آن را داخل mammoth sidebar بکشید و میبینید که اون به قسمت note اضافه خواهد شد. (همچنین آدرس صفحه مورد نظر در اینترنت نیز ذخیره خواهد شد.) و همچنین هر قسمت به طور جداگانه و قابل تفکیک از یک دیگر ذخیره خواهد شد.

Chrome

همچنین شما میتوانید این عملیات را برای ویدیوها برروی سایت یوتیوپ و یا آدرس لینک ها انجام دهید و آنها را ذخیره کنید.

فقط با کلیک کردن و کشیدن آنها و ریختن درون فایل mammoth . و تا وقتی که پنجره  mini mammoth sidebar باز باشد آن شما را دنبال میکند و سایت هایی رو که بازدید میکنید را میتوانید ذخیره نمایید. و این موضوع میتواند کار شما را خیلی راحت کند و هرزمان که احتیاج داشتیدمطلبی را ذخیره نمایید این پنجره در اختیار شماست.

و همچنین شما میتوانید برای هر مطلبی که در این فایل ذخیره میکنید اسمی بگذارید .

Mini to mammoth

Mini to mammoth ها برای دسته بندی و انتخاب اطلاعات بسیا رمفید میباشند ولی برای برای انجام تغییرات برروی این فایل ها شما مجبورید به سایت mammothhp.com مراجعه نمایید.

حالا میتوانید داخل یکی از board هاتون برید و در اونجا میتوانید مطالبی را که ذخیره کردهای مشاهده نمایید، و حتی میتوانید کسانی را که میخواهید در آن عضو کرده و هرگونه تغییری را که بخواهند اعمال کنند ویا هر نظری را که دارند میتوانند برای فایل مورد نظر بنویسند.

Chrome

منبع: maketecheasier.com