چگونه یک تصویر را در داخل تصویر دیگر با استفاده از فتوشاپ قرار دهیم

در این مطلب آموزشی یاد میگیریم که چگونه یک تصویر را داخل یک تصویر دیگر قرار دهیم تا یک افکت ترکیبی جالب با استفاده ازدستور ساده و قوی Paste Into قرار دهیم. با دستور Paste Into می توانیم یک ناحیه ای از یک تصویر را انتخاب کنیم و بعد عکس دوم را مستقیم کپی و paste در ناحیه انتخابی کنیم. در این آموزش ، من از Paste Into برای قرار دادن تصویر در قاب یک تصویر دیگر استفاده می کنم ، ولی مثل تمام آموزشهای فتوشاپ هدف اینجا فقط چگونگی ایجاد یک افکت خاص نیست ، بدون شک شما چیزهای خیلی زیادی از استفاده ی این افکت خاص کشف خواهید کرد.

برای ایجاد این افکت ، شما به دو عکس نیاز خواهید داشت. اینجا اولین عکس(عکسی که دارای قاب است)(تصویر قاب پاییزی از shutterstock) است.

فتوشاپ

اینجا تصویر دوم است(تصویری که می خواهم داخل قاب بگذارم)(زوجی در پارک از shutterstock).

فتوشاپ

و در اینجا این که ترکیب نهایی به چه شکلی در خواهد آمد.

فتوشاپ

مرحله 1-ناحیه ای را که می خواهید تصویر دوم نمایان شود در آن را انتخاب کنید.

با تصویری شروع کنید که می خواهید تصویر دوم را در آن قرار بدهید و یک ناحیه انتخابی در آنجا را بکشید که تصویر دوم باید نمایان شود.نوع ابزاری که برای گزینش انتخاب می کنید به شکل ناحیه انتخابی ربط دارد.در مورد من،من از عکسی شروع می کنم که در آن فریم قاب عکس وجود دارد و می خواهم تصویر دوم را در این فریم قرار دهم.فریم یک مستطیل ساده است،ممکن است فکر کنید که ابزار انتخابی مستطیلی منایب است و کار می کند.در حالیکه فریم قاب یک زاویه هایی هم دارد ،پس گزینه بهتر polygonal lasso tool است.

به طور پیش فرض ،polygonal lasso tool در زیر lasso tool در پنل ابزار ها قرار دارد.برای اینکه به آن دسترسی یابید،من روی آیکون lasso کلیک خواهم کرد و آن را نگه می دارم تا منویی باز شود و ابزار های پنهان در پشت آن را نمایش بدهد.بعد از این منو polygonal lasso tool را اننتخاب می کنم.

فتوشاپ

هر بار که ما روی یک نقطه جدید کلیک میکنیم ، فتوشاپ یک خط صاف بین نقطه جدید و قبلی می کشد ، و ما به کلیک کردن اطراف ناحیه ای که می خواهیم انتخاب کنیم ادامه می دهیم،یک خطی بین هر دو نقطه ایجاد می شود تا جایی که سر جای اولمان برگردیم. برای این که انتخاب کامل شود ،فقط نیاز است که یکبار دیگر به نقطه آغازی کلیک کنیم.

انتخاب ناحیه داخل قاب با ابزار polygonal lasso tool بسیار ساده است.تمام کاری که باید بکنیم این است که 4 گوشه تصویر کلیک کنیم ، من از گوشه چپ و بالا شروع خواهم کرد ،بعد راست و بالا،بعد راست و پایین و بعد چپ و پایین کلیک میکنم. وقتی به محل اولیه برگردید دیگر خط چینی نمیبینید و یک خط ضخیم را برای ناحیه انتخابی میبینید.

فتوشاپ

برای اینکه انتخابتان را تکمیل کنید، من روی نقطه آغازی درگوشه بالاچپ کلیک می کنم ، و حالا ناحیه داخل فریم انتخاب گردید، با یکسری خط چین قابل ملاحظه است.

فتوشاپ

مرحله 2-تصویر دوم را انتخاب و کپی کنید.

به عکس دومی که می خواهید داخل عکس اول بگذارید بروید ، چه با باز کردن آن اگر قبلا باز نکردید و یا با کلیک روی Tab آن در بالای صفحه.

فتوشاپ

ما نیاز داریم که این عکس را کپی کنیم تا بعد در ناحیه انتخابی در تصویر قبلی paste کنیم. برای اینکه آن را کپی کنیم ابتدا باید آن را انتخاب کنیم ، بنابراین بروید بالا به منو select در نوار منو ها و all را انتخاب کنید. یا ،در ویندوز ctrl+A و در مک comman+A را بزنید.

فتوشاپ

حال میبینید که تصویر انتخاب گردید.

فتوشاپ

حال که تصویر انتخاب گردید ، به منو Edit بروید در بالای صفحه و Copy را بزنید ، یا Ctrl+C در ویندوز و command+c در مک را بزنبد.

فتوشاپ

مرحله 3- تصویر دوم را به ناحیه انتخابی الحاق کنید.

به تصویر اول با کلیک روی tab آن در بالای صفحه برگردید.

فتوشاپ

ناحیه ای که چند دقیقه پیش انتخاب کردیم قابل روئیت است.برای اینکه تصویر دوم را الحاق کنیم به این ناحیه انتخاب شده ، به منو edit در بالای صفحه بروید ، paste special را انتخاب کنید و بعد paste into را انتخاب کنید.

فتوشاپ

و مثل این عکس تصویر در داخل ناحیه انتخابی قرار گرفت.در مورد این عکس،تصویر من به طور واضح خیلی از فریم قاب بزرگتر است ، ولی می بینید چطور در چند لحظه در قاب جای گرفت.

فتوشاپ

قبل از اینکه بیشتر جلو برویم،بیاید یک نگاه سریع به پنل لایه ها بیاندازیم،بنابراین میبینیم که چه اتفاقی افتاده است. دقت کنید که الان دو لایه داریم.تصویر اصلی به عنوان لایه پس زمینه در پایین ،و به محض اینکه از دستور paste into استفاده کردیم ، فتوشاپ یک لایه جدید بالای آن قرار می دهد و تصویر دوم را در آن لایه جدید قرار می دهیم.

فتوشاپ

چرا تصویر دوم فقط در ناحیه انتخابی نمایش داده می شود؟ به خاطر اینکه از ناحیه انتخابی ما یک لایه ماسک برای تصویر دوم ایجاد می شود. ما می توانیم ماسک را در layer mask thumbnail ببینیم. قسمت سفید رنگ ناحیه ای که تصویر در آن نمایان می شود را نشان می دهد. در حالیکه ناحیه سیاه رنگ جایی که تصویر برای نمایش حذف می شود.

فتوشاپ

مرحله4-با free transform تصویر دوم را تغییر سایز بدهید و جایش را عوض کنید.

اگر تصویر شما برای ناحیه انتخابی بسیار بزرگ است و نیاز به تغییر سایز دارد (مثل مال من) به منو edit بروید در بالای صفحه و free transform را انتخاب کنید. یا در ویندوز ctrl+t و در مک command+t را بزنید.

فتوشاپ

یک باکسی را اطاف تصویر قرار می دهد با مربع های کوچک در اطراف آن.این free transform در دور کل تصویر قرار میگیرد ، نه در ناحیه ای که فقط قابل رویئت است ، اگر شما تصویر را نمی بینید به این خاطر است که تصویر بزرگتر از صفحه ای است که دارید ، به منو view در بالای صفحه بروید و fit on screen را انتخاب کنید.

فتوشاپ

این باعث می شود همه چیز به اندازه ی صفحه نمایش شود.

فتوشاپ

برای اینکه تصویر را تغییر سایز بدهید،کلید shift را نگه دارید و از 4 گوشه باکس free transform تصویر را بکشید. نگه داشتن کلید shift باعث می شود که نسبت ابعاد را حفظ کند بنابراین شکل به هم نخواهد ریخت.من از گوشه پایین سمت راست شروع کردم ولی از هر گوشه ای شروع کنید ، کار خواهد کرد.مطمئن شوید که وقتی گوشه ها را کشیدید ،اول ماوس را رها کنید و سپس کلید shift را.اگر shift را جلوتر رها کنید نسبت ابعاد را از دست می دهید.

فتوشاپ

اگر نیاز به چرخاندن تصویر دارید ماوس را خارج از تصویر بزنید و وقتی دیدید که اشاره گر ماوس خمیده شکل شد می توانید آن را بچرخانید.الان من تصویر را در جهت عقربه های ساعت چرخاندم.

فتوشاپ

وقتی از تصویر راضی بودید enter در ویندوز و return در مک را بزنید.

فتوشاپ

منبع: http://www.photoshopessentials.com/

By | فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۵|آموزش, آموزش ترفندهای فتوشاپ|بدون ديدگاه

درباره نویسنده:

ثبت ديدگاه