آموزش ایجاد اکانت مایکروسافت

استفاده از نرم افزارها و قابلیت‌های ویندوز ۱۰ بدون داشتن اکانت مایکروسافت امکان پذیر نیست ، در این مطلب با تمامی مراحل ساخت و تنظیم اکانت مایکروسافت آشنا می‌شوید. اولین کاری بعد از نصب ویندوز ۱۰ یا خرید لپ‌تاپ یا تبلتی که با سیستم عامل جدید مایکروسافت اجرا می‌شود باید انجام دهید ساختن اکانت مایکروسافت است ، به این دلیل که بدون داشتن یک حساب کاربری مایکروسافت ، شما دسترسی به قابلیت‌های فوق العاده ویندوز ۱۰ را ندارید.

یک اکانت برای همه چیز

شاید برای بار اول باعث گیج شدن کاربر باشد اما اکانت مایکروسافت اولین چیزی است که برای امنیت دستگاه و اطلاعات شما لازم است چون رمز عبوری که انتخاب می‌کنید اول از همه برای اکانت شما و دوم برای ورود به ویندوز استفاده می‌شود و البته برای تمامی قابلیت‌هایی که به دستگاه شما ربط دارد. در ادامه اکانت مایکروسافت به شما این اجازه را می‌دهد که از قابلیت‌هایی مثل مایکروسافت استور ( فروشگاه مایکروسافت که در آن قادر به دریافت نرم افزار ، بازی ،‌ فیلم و موزیک هستید ) ، اسکایپ ، آفیس ۳۶۵ و آپلود عکس‌ها ، ویدئوها و مدارک خود در مایکروسافت وان‌درایو و … استفاده کنید.

۱.ساختن اکانت

اکانت مایکروسافت

برای ساختن اکانت مایکروسافت دو راه است ،‌ اول پر کردن فرم ثبت نام در سایت ( account.live.com ) و دوم استفاده از گزینه‌ی “Create a new account” در اولین استفاده از ویندوز ۱۰ ، به هرشیوه‌ای که ثبت نام را تکمیل کنید از شما خواسته می‌شود اطلاعات معمول مثل مثل نام ، تاریخ تولد و … را پر کنید.

۲. اگر ای‌میل ندارید

اکانت مایکروسافت

در عملیات ساختن اکانت ، نام کاربری شما (username (آدرس ای‌میل شماست ، اگر در گوگل ، یاهو یا هر سرویس دیگری یک ای‌میل که به آن دسترسی داشته باشید دارید در محل مشخص آن وارد کنید در غیر این صورت نگران نباشید ، روی “Or get a new email address” کلیک کنید و زیر فیلد مربوط به username آدرس ای‌میلی که می‌خواید داشته باشید وارد و از @hotmail یا @outlook یکی را انتخاب کنید. اگر اسمی که انتخاب کردید قبلاً توسط کاربر دیگری ثبت شده باشد سیستم به شما چند اسم پیشنهاد می‌کند.

۳.ای‌میل تائیدیه

اکانت مایکروسافت

وقتی عملیات ثبت نام به اتمام رسید یک ای‌میل برای تائید هویت به منظور پایان عملیات ساخت اکانت برای شما ارسال می‌شود ، این مرحله همان قدر که توسط کاربران جدی گرفته نمی‌شود مهم است به این دلیل که از این که افراد دیگر با هدف استفاده از نام شما از اکانت استفاده کنند جلوگیری می‌کند. به هر حال وقتی ای‌میل تائیدیه را دریافت کردید حتماً مطمئن شوید روی نوار آبی رنگ کلیک می‌کنید ، بعد از آن مایکروسافت به صورت اتوماتیک ثبت نام را تکمیل و حساب شما را ثبت و فعال می‌کند.

۴.تنظیمات بیشتر

اکانت مایکروسافت

خوب حالا که اکانت مایکروسافت خود را ایجاد کردید به راحتی می‌توانید در ویندوز ۱۰ آن را وارد کنید و از قابلیت‌های آن روی هر دستگاهی که قابلیت همسان‌سازی با اکانت مایکروسافت را دارد بهره مند شوید. در آینده اگر خواستید اطلاعات بیشتری به حساب کاربری خود در مایکروسافت اضافه کنید مثل تغییر رمز عبور یا تغییر عکس نمایه ، به آدرس account.live.com برگردید و بعد از وارد کردن اطلاعات وارد شوید و در صفحه‌‌ی جدیدی که باز می‌شود از منوی تنظیمات به قسمت مورد نظر بروید.