استفاده از امکانات جی‌میل آسان است و ترفند یا آموزش خاصی برای سرویس ای‌میل گوگل نیست ، اما اگر از کسانی هستید که روزانه ای‌میل‌های زیادی را جواب می‌دهید در ادامه چند ترفند برای بالا بردن سرعت جواب دادن ( reply ) به ای‌میل‌ها برای شما داریم.

جی میل

۱. تغییر موضوع : وقتی می‌خواهید جواب ای‌میلی را ارسال کنید امکان تغییر موضوع ای‌میل به در آن قسمت به صورت پیش‌فرض نمایش داده نمی‌شود ، برای این کار روی فلش کوچک سمت چپ کلیک کنید ، بعد از این که منوی بازشو ظاهر شد روی Edit subject کلیک کنید.

۲. اضافه کردن Cc و Bcc : امکان ارسال جواب به اشخاص دیگر در قسمت پاسخ جی‌میل هم پنهان است ، برای مشاهده‌ی این قابلیت بعد از کلیک کردن روی فلش سمت چپ روی Reply To … کلیک کنید ، گزینه‌های Cc و Bcc در سمت راست آدرس ای‌میل قابل مشاهده است. در ضمن در قسمت تغییر موضوع هم با کلیک کردن روی قسمت To این قابلیت در دسترس است.

جی میل

۳. جواب دادن به تمامی ای‌میل‌ها به صورت پیش‌فرض : اگر اکثراً در پیام‌های گروهی فراموش می‌کنید که برای جواب دادن به تمامی ای‌میل‌ها از گزینه‌ی Reply all استفاده کنید می‌توانید به جای جواب دادن به یک نفر در همه‌ی ای‌میل‌ها به همه جواب را ارسال کنید ، برای فعال کردن این قابلیت به قسمت Settings > General > Default reply behaviour بروید و Reply all را انتخاب کنید. حتماً توجه داشته باشید که با اعمال این تنظیمات ” جواب معمولی” را با ” جواب دادن به همه” جایگزین کرده‌اید.

۴. آرشیو کردن ای‌میل ارسالی به صورت خودکار : اگر شما هم از افرادی هستید که معمولاً بعد از جواب دادن به ای‌میل آن را به صورت دستی به آرشیو منتقل می‌کنید یک راه حل داریم تا زمان کمتری را تلف کنید.

جی میل

برای این که بعد از ارسال ، ای‌‌میل به صورت خودکار پاک شود به Settings > General > Send and Archive بروید و گزینه‌ی Show “Send & Archive” button in reply را انتخاب کنید.