رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

در نسخه‌های قبلی فتوشاپ برای تایپ فارسی حتماً باید نسخه‌ای از فتوشاپ را تهیه می‌کردید که امکان تایپ فارسی در فتوشاپ را داشتند که اصطلاحاً به آن نسخه‌ی خاورمیانه و یا ME گفته می‌شد.

اما در نسخه‌ی CC فتوشاپ امکان تایپ مستقیم فارسی قرار داده شده است و شما با عوض کردن زبان صفحه کلید سیستم عامل به راحتی می‌توانید شروع به نوشتن فارسی در فتوشاپ کنید.

برای فعال کردن تایپ فارسی در فتوشاپ در نسخه‌های Photoshop CC، ابتدا حین نصب فتوشاپ در قسمت انتخاب زبان، زبان انگلیسی-عربی انتخاب کنید.

قسمت  Language را مطابق تصویر انتخاب نمایید و بروی  Install کلیک نمایید.

فتوشاپ

پس از نصب کامل فتوشاپ، بررسی کنید آیا امکان تایپ فارسی دارید یا خیر. در صورتی که نوشته‌های فارسی جدا جدا و برعکس نوشته شد، تنظیمات زیر را انجام دهید.

برای این منظور باید به بخش تنظیمات کلی فتوشاپ بروید. روی فهرست Edit در نوار بالای فتوشاپ کلیک کنید و از انتهای فهرست دستور Preferences و سپس Type رو انتخاب کنید. در پنجره‌ای که برای شما باز می‌شود، از قسمت Choose Text Engine Options گزینه‌ی دوم، یعنی Middle Eastern and South Asian را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

فتوشاپ

دقت داشته باشید که پس از اینکه این کار را برای فعال کردن تایپ فارسی در فتوشاپ انجام دادید، باید برگه‌ی جدیدی ایجاد کنید تا نوشتن فارسی در آن فعال گردد.

در مرحله‌ی بعدی باید به فهرست Type از بالای نرم افزار رفته و از زیرفهرست Language Options گزینه‌ی Middle Eastern Features را انتخاب کنید.

فتوشاپ

برای رفع این مشکل اگر از نسخه‌های قبل از Photoshop CC استفاده می‌کنید، باید ویرایشی از فتوشاپ را تهیه کنید که ME یا ویرایش خاورمیانه باشد. ولی در نسخه‌ی CC فتوشاپ به راحتی می‌توانید این قابلیت را فعال کنید.

گروه آموزشی زیتون