مایکروسافت آفیس قدرتمندترین و برترین مجموعه نرم افزاری اداری می باشد که برای انجام کارهای مختلف اداری کاربرد بسیاری دارد،  آفیس از مجموعه نرم افزار های یکپارچه و متصل به هم از قبیل Word، Excel ،PowerPoint  تشکیل شده که هر کدام کاربرد گسترده‌ و ویژه ای دارند.

Excel

اگر از نرم افزار Word، Excel و PowerPoint 2016 استفاده می کنید و معمولا فایل های خود را با افرادی به اشتراک می گذارید که از نسخه های قدیمی آفیس استفاده می کنند، اینکه هر بار بخواهید برای ذخیره فایل فرمت ذخیره سازی را مطابق نسخه‌های قدیمی تنظیم کنید فرایند کسل کننده ای خواهد بود.

در اینجا از نرم افزار Excel برای آموزش تغییر این تنظیمات استفاده می کنیم اما تمام مراحل در نرم افزارهای Word و PowerPoint نیز مشابه Excel است.

برای شروع، یک فایل آفیس موجود یا یک فایل جدید را باز کنید. سپس وارد تب فایل شوید.

Excel

در صفحه باز شده بر روی قسمت Option  که در لیست آیتم های سمت چپ قرار دارد کلیک کنید.

Excel

در پنجره ی باز شده “Excel Option”  نمایش داده می‌شود. بر روی Save از لیست آیتم های سمت چپ کلیک کنید.

Excel

در قسمت “Save workbooks” در سمت چپ بر روی گزینه  “Save files in this format”  کلیک کنید، با این کار منو برای شما باز خواهد شد. در این مثال ما گزینه “(Excel 97-2003 Workbook *.xls)” را انتخاب کردیم، اما شما انتخاب‌های بسیاری دارید، مثل  macro-enabled workbooks، قالب‌های (templates) مختلف در Excel و حتی نسخه های خیلی قدیمی اکسل.

Excel

نکته: برای استفاده از این روش ابتدا باید تنظیمات را ذخیره کنید و سپس فایل جدیدی را ایجاد کنید. چنانچه می‌خواهید فرمت فایل  Word ، Excel و PowerPoint را که اکنون ایجاد کرده اید را تغییر دهید باید این کار را به صورت دستی در قسمت “Save As” این فرمت را انتخاب کنید.

منبع: howtogeek.com