در آفیس 2016 پس از ایجاد یک سند زمانی که آن را ذخیره می کنید یک نسخه دیگر از سند شما در پوشه کش (Cache) برنامه آفیس نیز ایجاد می شود. برای زمانی که می خواهید اسناد خود را بر روی سرور آپلود کنید.
Cache آفیس حتما باید پاک شود به خصوص زمانی که در هنگام بارگذاری اسناد بر روی سرور با پیغام خطا مواجه شوید. افزون بر این پس از گذشت زمان پوشه Cache برنامه از اسناد انباشته می شود.
اگر سرور را برای انجام تنظیمات نیز انتخاب کرده باشید کش در برنامه های آفیس 2016 ذخیره می شود. با توجه به این توضیحات ممکن است نگران اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود باشید و از این بابت تصمیم به پاک کردن Cache برنامه گرفته اید.

نحوه ی پاک کردن و راه اندازی دوباره ی حافظه Cache آفیس 2016
در قدم اول ابتدا از قسمت منوی Start بر روی All Apps کلیک کنید.

آفیس 2016

از بین نرم افزارها که به ترتیب حروف چیده شده اند عبور کنید و در قسمت حرف M به دنبال “Microsoft Office Tools 2016” بگردید . سپس از دو زیر مجموعه ی آن “Office 2016 Upload Center” را انتخاب و کلیک کنید .

آفیس 2016

بعد از انتخاب Office 2016 Upload Center بخش Upload Center برای شما نمایش داده می شود. در این بخش در قسمت بالا بر روی گزینه Settings کلیک کنید.

آفیس 2016

پنجره تنظیمات دارای دو بخش است که بخش دوم آن مربوط به تنظیمات Cache می باشد.

آفیس 2016

اگر نگران حریم خصوصی خود هستید، تیک مربوط به  “Delete files from the Office Document Cache when they are closed” را فعال کنید. با انتخاب این گزینه تمام اسناد پس از بسته شدن بلافاصله از پوشه Cache برنامه آفیس 2016 پاک می شوند.

آفیس 2016

نکته: با انتخاب این گزینه اگر قبل از اتمام بارگذاری سند بر روی سرور قصد بستن سند جاری را داشته باشید، باید تا اتمام بارگذاری صبر کنید. و یا سند را در مسیری دیگر ذخیره کنید.
حالا برای پاک کردن Cache اسناد برنامه آفیس بر روی گزینه “Delete cache files” کلیک کنید.

آفیس 2016

افزون بر این موارد Upload center برای شما گزینه دیگری را نیز فراهم کرده است که می توانید مشخص کنید که اسناد شما بعد از گذشت مدت زمان مشخص به صورت خودکار از پوشه Cache پاک شوند.
بهترین مورد که می توان به آن اشاره کرد این است که آفیس 2016 یک قدم عظیم برای نحوه عمل کردن Cache برنامه برداشته است . ایمن سازی Cache آفیس 2016 در ویندوز 10 بسیار آسان است و سادگی آن بسیار شبیه پاک کردن اسناد از Cache برنامه است . در صورت می توانید از روش بالا دوباره برای راه اندازی Cache برنامه اقدام کنید .

منبع: howto-connect.com