پرش به


تصویر

آموزش تصویری نصب ویندوز 7

نصب ویندوز ویندوز 7 ویندوز

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 Support

Support

    واحد پشتیبانی

  • Administrators
  • 18 ارسال

ارسالی 28 February 2016 - 03:14 PM

در ابتدا بايد کامپيوتر خود را روشن کرده و DVD مربوط به نصب سيستم عامل Windows 7 را در DVD Drive خود قرار دهيد.

سپس سیستم را ریست نموده و در هنگام بالا آمدن سیستم {در لپ تاپ ها کلید F 12 و در PC های خانگی کلید Delete} را زده و Boot سیستم را روی DVD Drive قرار دهید تا سیستم از روی DVD بالا بیاید.

اگر با پیغام زیر مواجه شدید از صفحه ی کلید,کلیدی را فشار داده تا مراحل نصب ویندوز آغاز شود توجه نمایید در صورتي که در زمان مناسب اين کار را انجام ندهيد اين پيغام حذف شده و کامپيوتر از روي هارد ديسک يا شبکه بالا مي‌آيد.

 

01-1024x780.jpg

 

برنامه نصب شروع به کار مي کند و بايد منتظر باشيد، تا صفحه زير ظاهر شود.

 

02-1024x780.jpg

 

در اين قسمت زباني که با استفاده از آن برنامه نصب اجرا خواهد شد و پيش فرضي زبان، زمان و نوع صفحه کليد در ويندوزي که در حال نصب آن هستيم تعيين مي‌شود. فارسي سازي صفحه کليد در اين مرحله انجام نمي شود.پیشنهاد میکنیم که تنظیمات پیش فرض را قبول نموده و روي دکمه Next کليک کنيد.

 

03-1024x780.jpg

 

روي دکمه Install now کليک کنيد.

تیک گزینه I accept the license terms را زده و روی Next کلیک نمایید.

 

04-1024x780.jpg

 

در اين قسمت بايد نسخه‌اي از سيستم عامل Windows 7 که مي خواهيم نصب کنيم را انتخاب نمائيد. نسخه Ultimate شامل تمامي ويژگيهاي موجود در ويندوز است. در اين نرم افزار آموزشي اين نسخه را مي‌خواهيم نصب کنيم. نسخه Ultimate براساس دو معماري x86 ) 32 بيتي) و x64 ) 64بيتي) قابل نصب است. عبارت 32 بيتي و 64 بيتي اشاره به معماري پردازشگر (CPU) کامپيوتر شما دارد. مزيت نسخه 64 بيتي در سرعت بيشتر آن و توانايي استفاده از حافظه بيشتر است. در نسخه 32 بيتي فقط دو گيگ از حافظه نصب شده در کامپيوتر شما قابل دسترس خواهد بود. در اين نرم‌افزار آموزشي نسخه 64 بيتي را مي‌خواهيم نصب نماییم.

روي گزينه Windows 7 Ultimate X64 کليک کرده و روي دکمه Next کليک کنيد.

 

051.jpg

 

تعیین روش نصب Windows 7

اکنون بايد نوع روش نصب را تعيين کنيد. در صورتيکه مي خواهيد نسخه قبلي ويندوز که در کامپيوتر شما نصب شده است به Windows 7 ارتقاء پيدا کند گزينه اول را انتخاب نمائيد. اين گزينه فقط زماني در دسترس هست که يک نسخه از ويندوز در کامپيوتر شما نصب شده باشد.

با انتخاب گزينه دوم يک نسخه جديد از ويندوز بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود.

توجه : در صورتيکه مي‌خواهيد دو نسخه از ويندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار يکديگر داشته باشيد بايد اين گزينه را انتخاب کنيد.

در هر دو حالت فوق هيچ فايلي از روي کامپيوتر شما پاک نمي‌شود ولي پيشنهاد مي‌شود که از فايلهاي خود پشتيبان تهيه کنيد.

گزینه (Custom (advanced را انتخاب نمایید.

 

06.jpg

 

تعیین پارتیشن:

اکنون بايد پارتيشني از هارد ديسک که در آن ويندوز نصب مي‌شود را انتخاب کنيد. در اين مثال يک پارتيشن فقط وجود دارد. در صورتيکه چندين پارتيشن داشته باشيد مي‌توانيد پارتيشن مورد نظر خود را انتخاب کنيد.

توجه : در صورتيکه مي‌خواهيد دو نسخه از ويندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار يکديگر داشته باشيد بايد پارتيشني را انتخاب کنيد که در آن ويندوز نصب نشده باشد. در صورتيکه پارتيشني را انتخاب کنيد که در آن ويندوز نصب شده باشد تمامي فايلهاي مربوط به نسخه قبلي ويندوز در شاخه windows.old ذخيره شده و نسخه جديد نصب مي‌شود و ديگر در زمان روشن کردن کامپيوتر امکان انتخاب نسخه قبلي ويندوز را نخواهيد داشت.(توجه داشته باشید برای نصب دو نسخه از سیستم عامل حتما باید نسخه قدیمی تر ویندوز را اول نصب نموده سپس نسخه جدید را نصب نمایید مثلا اگر قصد نصب ویندوز اکس پی و 7 را در کنار هم دارید ابتدا باید ویندوز اکس پی را نصب نموده و سپس ویندوز 7 را نصب نمایید.)

روي گزينه (Drive options(advanced کليک کنيد.

 

07-1024x781.jpg

 

در اين قسمت يک سري گزينه جهت ايجاد، حذف، ادغام و فرمت کردن پارتيشن ها نمايش داده شده است. در صورتيکه بخواهيد اطلاعات يک پارتيشن را پاک کنيد ابتدا بر روي پارتيشن مورد نظر از ليست بالا کليک کرده و سپس روي گزينه Format کليک کنيد. توجه کنيد که با فرمت کردن يک پارتيشن تمامي اطلاعات موجود در آن پاک شده و ديگر قابل دسترس نيست. با کليک بر روي گزينه Delete پارتيشن انتخاب شده حذف مي شود و با کليک بر روي دکمه New يک پارتيشن جديد مي توانيد ايجاد کنيد. توجه کنيد که در صورتيکه يک پارتيشني را حذف کنيد تمامي اطلاعات موجود بر روي آن پاک مي شود!

در صورتيکه با مفاهيم فرمت و پارتيشن آشنا نيستيد بهتر است که با اين گزينه ها کار نکنيدو فقط پارتیشنی را که قصد نصب ویندوز را در آن دارید فرمت نموده و گزینه Next را بزنید.

اکنون بايد منتظر بمانيد تا فايلهاي نصب کپي شده و نصب شوند. اين زمان بين 10 تا 20 دقيقه خواهد بود.

 

08.jpg

 

در هنگام نصب چند بار سیستم Restart می شود توجه داشته باشید که نباید هیچ دکمه ای را بزنید تا صفحه زیر ظاهر شود. در اين قسمت شما بايد يک کد کاربري براي ورود به ويندوز تعيين کنيد.

براي مثال عبارت Olive را تايپ کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.

 

09-1024x780.jpg

 

در این صفحه باید یک پسورد را در کادر های مشخص شده وارد نمایید ولی پیشنهاد ما به شما این است که این سه گزینه را خالی گذاشته و روي دکمه Next کليک کنيد.

 

10.jpg

 

در صورتيکه سيستم عامل Windows 7 را از شرکت مايکروسافت خريداري کرده باشيد يک شماره سريال نيز به شما داده مي‌شود آن شماره سريال را بايد در اين قسمت وارد نمائيد. در غير اين صورت شما فقط 30 روز مي‌توانيد از اين نرم افزار استفاده کنيد.

در صورتيکه از نسخه اصلي استفاده نمي‌کنيد روشهاي مختلفي براي کرک ويندوز وجود دارد که با توجه به DVD خريداري شده بايد اقدام نمائيد.

تیک گزینه Automatically activate windows when I,m online را برداشته و روی Next کلیک نمایید.

 

11-1024x781.jpg

 

در اين قسمت سه گزينه ظاهر شده است. با انتخاب گزينه اول که توسط شرکت مايکروسافت پيشنهاد شده است Update هاي جديد ويندوز بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود با انتخاب گزينه دوم فقط Update هاي مهم بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود. در هر دو حالت فوق اطلاعاتي از کامپيوتر شما براي شرکت مايکروسافت ارسال مي‌شود تا در توليد بهتر ويندوز و مشکلات پيش آمده با مايکروسافت همکاري کنيد.با انتخاب گزينه آخر updateها نصب نمي‌شوند. منظور از Update فايلهايي است که از سايت مايکروسافت دانلود مي‌شوند تا ويندوز شما بهتر و با امنيت بيشتر کار کند.

بر روي گزينه آخر Ask me later کليک کنيد.

 

12-1024x781.jpg

 

تنظیم زمان:

در اين مرحله از نصب منطقه‌اي که در آن قرار داريد را مي توانيد انتخاب کنيد تا ساعت شما براساس آن شهر تنظيم شود. روي ليست باز شونده Time zone کليک کنيد.روي گزينه Tehran کليک کنيد.

در پايين اين پنجره مي‌توانيد تاريخ و ساعت را تنظيم کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.

 

13-1024x780.jpg

 

اگر به شبکه متصل باشید پنجره زیر ظاهر شده که به ترتیب از بالا به پايين شبکه موجود در خانه، محل کار و اماکن عمومي مي‌باشد.

روي گزينه Work network کليک کنيد.

 

14-1024x781.jpg

 

سپس برنامه نصب ادامه پيدا مي کند و تا دقايقي بعد Windows 7 نصب مي‌شود.

 

15-1024x780.jpg

 

اکنون windows 7 نصب شده و آماده استفاده است.

 همچنین به نصب ویندوز, ویندوز 7, ویندوز نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی